זכוכית למטבח

אחד הטרנדים הכי מובילים היום בתחום עיצוב המטבחים הוא חיפוי של זכוכית למטבח. אם עד היום הכרנו את הזכוכית רק בתוך פרופיל החלונות, ואחר כך במקלחונים באמבטיה, היא מככבת היום באין ספור עיצובי מטבחים כחיפוי לקירות ויש לומר שזה נראה מקשים ביותר, יותר מכל חיפוי אחר. אולי זה בגלל גורם ההפתעה כי לא רגילים לראות במקום קרמיקה על הקירות של המטבח זכוכית, ואולי זה בגלל שהאפקט הוא יפה מאוד ומי בכלל חשב שיום אחד הזכוכית "המשעממת" הזאת בסה"כ משטח דרכו אפשר להציץ אל הנוף, יעשה הסבה לחיפוי מודרני ואסתטי ברמה הכי גבוהה שיש.

מהי זכוכית?

על ייצור הזכוכית ידוע כבר מהעת העתיקה ומעריכים כי השתמשו בו כבר לפני 5500 שנה במסופוטמיה ובמצרים. כדי לייצר זכוכית יש צורך להתיך חומר ששמו צורן דו חמצני ב-1700 מעלות צלסיוס וכך הוא הופך לנוזל. לאחר מכן מקררים במהירות את הנוזל הזה על ידי ערבוב של פחמת נתרן וכך מתקבל החומר החדש, הרי הוא הזכוכית.

במצב הזה ניתן לעצב ממנה כל דבר. ידוע כי כלי הזכוכית הראשונים התגלו כאמור במצרים העתיקה. היו אלה כלים שונים וחרוזים. 

היום מייצרים זכוכית מודרנית מתערובות של צורן, סודה וסיד. מחממים את החומרים האלה בטמפרטורות גבוהות, ומייצרים ממנה מוצרים שונים בצבעים שונים. נוזל זכוכית אפשר גם לנפח כדי לקבל מוצרים עם נפחים שונים. אגב בחימום, היא מגיעה שוב למצב הצבירה הנוזלי שלה.

זכוכית למטבח זו המילה האחרונה בתחום עיצוב המטבחים היום.

גולשים שהגיעו לעמוד זה הביעו עניין גם במוצרים הבאים: מטבח חיצוני, מטבח לגינה, מטבחי חוץ, מטבחי חוץ נירוסטה.

זכוכית למטבח - גברת בשינוי אדרת

זכוכית למטבח היא רעיון עצום ויש לומר אפילו, הברקה של עיצוב. הרי היא תמיד הייתה כאן אבל מי בכלל חשב להכניס אותה למטבח. סביר להניח שהעובדה שהיא לא נכנסה לשום מטבח עד היום הייתה בכלל הקושי לקרב אותה ללכלוך, ובמטבח יש המון לכלוך. אבל עם חומרי הניקוי העכשוויים ושיטות ניקוי חדשות, אפשר להתגבר על כל כתם קל או קשה ולכן כל המחסומים כבר נפלו ובמטבחים הכי מודרניים היום מככבת זכוכית למטבח כחיפוי צלול, שקוף ומקסים.

היא מתאימה לטרנד הנוסף של המטבחים היום בצבעי שחור ואפור, וגם זה דבר שלא היה לו עד היום מקום בעולם בעיצוב. מי חלם שאת מטבח העץ יחליף מטבח בצבע כהה. אבל בעיצוב כמו בעיצוב אין חוקים, ומה שקובע הוא רוח הזמן ובאיזה תקופה חיים ולכן זכוכית למטבח היא הדבר הכי אלגנטי שאפשר למצוא כחיפוי במטבח שלכם.

לתיאום פגישת ייעוץ