דלתות 2

היום בעידן בו הבנייה המתפתחת בקצב מואץ נראית בכל עיר, כמעט בכל שכונה ואפילו בערים הגדולות כמו תל אביב, כמעט בכל רחוב, אנחנו כמובן משקיעים גם כסף, גם זמן ובעיקר חשיבה רבה על תכנון ועיצוב הבית, הדירה, המשרד או החלל אותו אנחנו בונים או משפצים.

חלוקת הבית לחללים ועיצוב הבניה שהחלו לשגשג ולצמוח עוד בשלהי המאה התשע עשרה, כשהמעבר מהכפרים אל הערים הגדולות קיבלו תאוצה ענקית, לא עצרו לרגע והמשיכו בתאוצה מתמדת עד היום. כיום, מובן לנו מאליו שלכל בית חשוב לעצב ולהתאים דלתות חוץ, כלומר דלתות כניסה שצד אחד שלהן פונה אל החוץ. וגם את דלתות הפנים שלו.

דלתות כניסה או בשמן הנוסף דלתות חוץ, הן פרט מהותי בולט וחשוב בסגנון העיצובי של הבית כולו. תפקידן של דלתות כניסה או דלתות חוץ הוא לקבל את פניהם של כל הנכנסים בשערי הבית. בכל יום בשבוע כולל סוף השבוע בשעות הבוקר ובשעות הערב, וגם בצהריים, מישהו נכנס ויוצא דרך הדלת.

דלתות כניסה הן השער דרכו יוצאים ושבים בני הבית לביתם. תפקידן הנוסף הוא ,קבלת פני האורחים או המבקרים הבאים אל הבית, וכשמדובר בחללים ציבוריים, על אחת כמה וכמה, בחירתן ועיצובן של דלתות כניסה או דלתות חוץ המזמינות ציבור רחב אל החלל פנימה מצריכה תכנון ומחשבה נוספת.

דלתות כניסה למבני ציבור, חייבות להיות חזקות ועמידות במיוחד בשל כמות הפעמים בהם משתמשים בהן בכל יום, כלומר, הן צריכות לתפקד עשרות עד מאות ולעתים אלפי פעמים ביום, בעת שהן נפתחות ונסגרות על ידי ציבור המשתמשים.

חשוב לקחת בחשבון ולשים לב לעובדה שדלת הכניסה תתאים לעיצוב הבית, לסגנון הבית וכמובן לצבעים שבחרתם לבית. אך כדאי לתת שיקול דעת נוסף לעובדה שלעומת דלת החוץ המקבלת את פני הבאים, דלתות הפנים של הבית, הן סיפור חדש.

כדאי ואפשרי שבבחירת דלתות פנים לבית, תתאימו אותן כמובן במראה בסגנון ובצבע לדלת הכניסה, אך להן מטרה נוספת וחשובה עליה כדאי לחשוב. 

דלתות פנים צריכות לשמש למטרות שונות בחדרי הבית,  וכדאי שיהיו קודם כל חזקות ואיכותיות לעצם המטרה אותן הן משמשות, כי דלתות פנים הן לא רק חציצה בין חדרי הבית, דלתות פנים רצוי לבחור באיכות המספקת את המטרה, כמו לדוגמא: דלתות פנים לחדרי אמבטיה ולחדרי שירותים, כדאי שיהיו גם אטומות למראה, וגם עמידות בפני מים, וכך יעמדו במטרה לשמה נבחרו במשך זמן ארוך.  

בכל מקרה לא צריך להתפשר על המראה, גם דלתות כניסה וגם דלתות פנים ניתן לבחור במגוון סגנונות העיצוב, במגוון חמרים, צבעים וחמרים, באתר האינטרנט בקטלוג צבעוני המספק את המפרט האיכותי של כל דלת לשביעות רצוכנכם.

מאילו חומרים עשויות דלתות כניסה?

בכל מצב בו אתם בוחרים בדלת מעוצבת עליכם לדעת ראשית כל מהו החומר ממנו עשויה הדלת. בין אם בחרתם בדלת מעץ, או בדלת משולבת מתכת, או דלת זכוכית או דלת הזזה , כדאי שיהיו גם מעוצבות ויפות, אך גם חזקות עמידות למים ואיכותיות.

ומה לגבי מחיר דלתות חוץ?

סביר להניח שחלקכם יעדיפו דלת זולה יותר, אך כדאי לשקול, לחשוב שנית ומומלץ למצוא את העמק השווה בין מחיר לאיכות ולא להתפשר יותר מדי, כדי שלא תמצאו עצמכם שוב במוקדם יותר ממאוחר, נזקקים לרכישה נוספת של דלתות כניסה או דלתות פנים.

לכל שאלה, צרו קשר עם המומחים של נילסן ישראל עוד היום >>