דלתות פנים

היום אנו חיים בעידן בו העיצוב הוא חלק בלתי נפרד מחיינו כמעט בכל תחום. ברור לכל מי שבונה בית, לכל מי שמעצב דירה או משרד חדש או כל חלל לשימוש כזה או אחר, כי פרט לדלתות הכניסה לחלל, שאותן בוחרים בקפידה, גם בחירת דלתות פנים היא משימה שיש להשקיע בה מחשבה ותכנון.

דלתות פנים הפכו כבר מזמן בכל בית, בכל דירה לאלמנט עיצובי, בכל חלל המחולק לחללים סגורים, כמו גם בתי ספר, בתי משרדים, פרטיים וציבוריים, מבני ציבור, בנייני מגורים חנויות מסעדות ועוד.

כל מי שרוצה היום לבחור דלתות פנים, יכול כמובן להיכנס לאולמות תצוגה ולקבל ייעוץ מאנשי מקצוע ולבחור מהמגוון הגדול והרחב של דלתות פנים, את הדלתות המתאימות לו ביותר. בנוסף לאולמות התצוגה, אפשר גם להתחיל את הבחירה בנוחות, מהמחשב בבית. 

היום ניתן לראות באתרי האינטרנט השונים, קטלוגים עם תמונות צבעוניות ומפרט ברור ומדויק של דלתות פנים, במגוון של חמרים ואיכויות החל מדלתות עץ מלא, דלתות מעוצבות בשלל צבעים עזים, דלתות הזזה, דלתות משולבות מתכת, דלתות פנים מעץ בצביעה בתנור ועוד. 

ניתן להתרשם למשל מדלתות פנים מעוצבות של נילסן ישראל, שאיכות הגימור ואיכות העבודה ניכרת בהן כבר ממבט ראשון.

ניתן למצוא גם דלתות פנים איכותיות המשלבות מגוון חומרים, במגוון רחב של דגמים, של צבעים, ושל סגנונות. כולן מוסיפות סטייל עיצובי וייחודי למשרד ולבית. דלתות פנים הן לא רק מחיצה בין חדרים או חללים, דלתות פנים הן חלק מהותי וחשוב מסגנון העיצוב של החלל הפנימי.

בעת בחירת דלתות פנים מעוצבות אתם משדרים משהו נוסף פרט לאופי העיצובי. לעומת דלת הכניסה המתאימה לעיצוב החיצוני של החלל, דלתות פנים הן לעתים חלק ממהות ותוכן החלל. 

לדוגמא: לעתים תגיעו למקומות בהם תפגשו דלתות שקופות, כמו שניתן לראות בחנויות, במסעדות, ובבנקים בדרך כלל, מכיוון שהדלתות במקומות אלה, תפקידן להזמין להיכנס  פנימה, ולא לחסום את החלל אלא, להשאיר את גודל החלל נראה לעין, בדרך כלל הן גם חצי פתוחות או פתוחות לרווחה.

לעומת המסעדה החנות או הבנק המזמינים, לעתים תגיעו למקומות בהם הדלתות יהיו אטומות ומשדרות פרטיות, כלומר שהחדר מחוץ לתחום ונא לא להפריע, כמו במלונות למשל, בבתי חולים, במשרדים ציבוריים, משרדי חקירות או בכל תחום הזקוק לפרטיות.

בדרך כלל בעת תכנון הסגנון העיצוב של הבית, אתם משקיעים יותר בבחירת ועיצוב דלת הכניסה ולעתים פחות בדלתות הפנים שהן כמות גדולה יותר מאחר והן תלויות במספר החדרים בבית. 

כדאי לדעת שעלותן של דלתות פנים היא לא ממש גבוהה, וניתן היום לרכוש דלתות פנים מדהימות, טובות ואיכותיות במחירים הגיוניים. לכן אתם יכולים להרשות לעצמכם לא להיות מוטרדים ופשוט לבחור בטוב והמתאים לכם.

על מה לשים לב בבחירת דלתות פנים?

חשוב שהדלתות ישרתו את הצרכים שלכם. אתם לא חייבים לרכוש את כל דלתות הפנים באותו העיצוב והצבע, לא תמיד סדרת דלתות מאותו סוג מתאימה לכל חללי הבית הפנימיים. למשל, חדר האמבטיה והשירותים זקוק לדלת מעוצבת ואטומה וכמובן דלת שעומדת היטב בתנאי לחות ומים. 

סלון יכול להיות מעוצב עם דלתות הזזה או דלתות שקופות למחצה להגדלת תחושת החלל. לדוגמא בתכנון חלל מודולרי, בו תכננתם שחדר הילדים הקטנים שהיום הוא גדול ונוח לשניהם, יהפוך בעתיד כשיגדלו לשני חדרים.